Gezi Yazarlığı Atölyesi

İster gezi yazarlığına adım atın, ister kendi arşivinizi oluşturun ama her geziden heyecan verici bir hikaye yaratın.Yazmayı ve gezmeyi seven özgür ruhluların kaçırmaması gereken bu atölyeyi yöneten Serra Gürçay 15 seneden bu yana yerli ve yabancı dergilerde gezi ve gastronomi konularında yazarlık, editörlük ve çevirmenlik yapıyor.

Arnavutköy’ün gizli kalmış bir noktasında, eski kitaplar ve antikalarla dolu sıcacık ev ortamında isteyene glütensiz kurabiyeler, isteyene New York Cheese cake eşliğinde yaratıcılığınızı harekete geçireceğiz.

Yer: Bakehane– Arnavutköy

Tarih: 15 Ekim 2019: 11:00- 13:00 (Başlangıç Seviyesi)

SERRA GÜRÇAY KİMDİR?

7 Hayat Kulübü’nün ortakları arasında olan Serra’nın hayatta en büyük tutkusu yazı yazmak ve seyahat etmek. Aslında gezginliği genetik kodlarında taşıyor; çocukluğundan bu yana 12 şehir ve 8 ayrı ülkede yaşamış. İlk uzun süreli yolculuğuna daha emeklerken çıkmış ve bugün hala valizi elinde yaşıyor. Çeşitli reklam ve PR ajanslarında çalıştığı dönemler dahil seyahatlerini hep kaleme almaya özen göstermiş. Son 15 senesini Travel+Leisure Türkiye, Travel+Leisure A.B.D, Travel+Leisure Golf, Timeout IstanbulSkylife, Jamie’sBoneVogue, Spice, Conde Nast Traveller gibi dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen dergilerine içerik hazırlayarak, çeviri ve editörlük yaparak geçirmiş. 2012 senesinde Vodafone desteği ile yurtdışında ve Türkiye’de yayınlanan Best of Turkey isimli Türkiye’yi tanıtan kitapta gezi hikayeleri bulunuyor. Uluslararası basın kuruluşlarında Türkiye ile ilgili çok sayıda makalesi yayınlanan yazar son iki senedir İstanbul ve Bodrum’da “Gezi Yazarlığı” atölyeleri düzenliyor.

Photos
Etkinlik Detayları
 • Başlangıç Tarihi
  15 Ekim 2019 11:00 am
 • Bitiş Tarihi
  15 Ekim 2019 1:00 pm
 • Durum
  Expired
 • Organizatör
 • E-posta
  info@7hayatkulubu.com